CFD - Computational Fluid Dynamics

Modul CFD poskytuje podrobná data o proudění vzduchu a rozložení teplot v budovách a jejich okolí při použití shodných metod jako u CFD analýz pro všeobecné použití, ale za zlomek nákladů a bez nutnosti odborných znalostí.

Konvenční CFD nástroje vyžadují odborné znalosti a extrémní pozornost k detailu pro nastavení správné geometrie a okrajových podmínek. DesignBuilder zjednodušuje tento proces tím, že automaticky poskytuje 3-D geomterii s možností importu okrajových podmínek z EnergyPlus.

Klíčové vlastnosti:

  • získejte přesné údaje ve 3-D bez nutnosti odborných znalostí specialisty na CFD,
  • vysoce kvalitní grafika umožňuje jasně prezentovat výsledky a snadno je pochopit.

Využití:

  • detailní data o teplotě, tepelné pohodě a proudění vzduchu uvnitř budov,
  • analýza proudění vzduchu v exteriéru pro bezpečnost a pohodlí chodců,
  • prozkoumejte vliv přirozeného a kombinovaného větrání na vnitřní podmínky,
  • vhodný pro použití ve všech budovách, ale často využívaný pro kanceláře a školy pro kontrolu tepelné pohody a přívodu čerstvého vzduchu,
  • návrh teplých a studených uliček v datových centrech,
  • optimalizace umístění přívodních prvků VZT,
  • poskytuje údaje o stáři vzduchu (LMA) a účinnosti výměny vzduchu (ACE) pro použití v normách, jako ASHRAE 62.1 a GreenStar.

Testování:

  • modul CFD byl nezávisle testován oproti výpočtu Pheonics (jeden s nejvíce respektovaných CFD nástrojů). Testování bylo provedeno v Northumbria University a ukazuje, že DesignBuilder je schopen dosáhnout stejných výsledků jako Pheonics, což přispívá k důveře k výsledkům výpočtů v modulu CFD.

 

Google, Seznam, jiné...

Poskytnutí vámi zadaných osobních údajů je dobrovolné. Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat výlučně pro zpřístupnění obsahu našich webových stránek a nabídky produktů a služeb naší společnosti a nebudeme je předávat žádným třetím osobám ani předávat mimo území EU. Správcem osobních údajů je společnost DEKPROJEKT s.r.o., IČ: 27642411, se sídlem: Tiskařská 10/257, 108 28 Praha 10, zpracování osobních údajů je prováděno pro účely přímého marketingu v souladu s článkem 6 odst. 1 písm. f) nařízení GDPR. Vaše Osobní údaje budou k tomuto účelu zpracovávány po dobu neurčitou, do vznesení námitky proti zpracování v souladu s čl. 21 odst. 3 nařízení GDPR. Jako subjekt údajů máte právo na přístup k osobním údajům, na jejich opravu nebo výmaz a právo vznést námitku proti zpracování. Pokud vznesete námitku proti zpracování, Vaše údaje nebudou pro účely přímého marketingu nadále zpracovávány a nebudou Vám zasílány další nabídky a pozvánky.

Image CAPTCHA
Ochrana proti spamu.